Daugavpils novada dienas 2016

No 5. līdz 17. septembrim norisināsies Daugavpils novada dienas, divu nedēļu garumā pulcējot pagastu iedzīvotājus uz izstādēm, meistardarbnīcām, sporta aktivitātēm un konkursiem. Šādu iespēju šogad piedāvās Laucesas, Salienas, Skrudalienas, Tabores un Vecsalienas pagasti, paturpinot 2014. gadā aizsākto pagastu dižošanās tradīciju. Svētku kulminācija notiks 17. septembrī ar krāšņo Novada dienu gadatirgu.

Daugavpils novada dienas jau tradicionāli tiek rīkotas septembrī, ar mērķi sekmēt novada atpazīstamību, sniegt lielisku iespēju Daugavpils un Latgales iedzīvotājiem iepazīt Daugavpils novada ražotāju un tautas mantojuma produktu vērtības, kulināro mantojumu, tūrisma iespējas, bagātās tradīcijas un godināt amata prasmju nesējus.

  1. septembrī ar plašu kultūras programmu un citām aktivitātēm apmeklētājus aicinās Novada dienu gadatirgus, kas norisināsies no plkst. 10.00 līdz 14.00 Rīgas ielā 2.

Nogaršot Daugavpils novadam raksturīgos Lauku gardumu ielas ēdienus varēs ikviens, kas iegādāsies preces no Daugavpils novada tirgotāja ne mazāk kā 3 eiro vērtībā.

Ražotāju un amatnieku gadatirgū vietējie Daugavpils novada ražotāji, kā arī tirgotāji un amatu meistari no citiem Latvijas novadiem pārsteigs apmeklētājus ar daudzveidīgo produkciju. Te varēs iegādāties medu, maizi, gaļu, sieru, dārzeņus, dekoratīvos stādus, izstrādājumus no koka, tekstila, keramikas un lina, adījumus, kūpinājumus, mājas vīnu, tējas, pinumus, grāmatas un suvenīrus.

Mazpulku kolektīvi, kas ik gadu priecē gadatirgus apmeklētājus ar savu produkciju, arī šogad nevienu neatstās vienaldzīgu. Tāpat gadatirgū piedalīsies Daugavpils novada muzeju pārstāvji, skolēnu un jauniešu organizācijas, iesaistot apmeklētājus radošo darbnīcu virpulī.

Ielūkoties Laucesas, Salienas, Skrudalienas, Tabores un Vecsalienas pagastos tuvplānā varēs caur fotogrāfiju izstādi. Savukārt Latgales Zoodārza ekspozīcijā varēs apskatīt Eiropas retos abiniekus un rāpuļus, kas sastopami Daugavpils novadā. Arī Daugavpils Universitāte šogad klātesošajiem piedāvās radošo darbnīcu “Dabas laboratorija”.

Vienības laukumā visas dienas garumā norisināsies strītbola, svarbumbu celšanas sacensības un basketbola soda metienu konkurss, savukārt Dambretes un šaha klubā (Raiņa ielā 69) norisināsies Novada dienām veltīts šaha un dambretes turnīrs. Pieteikšanās sporta sacensībām līdz 14. septembrim pa tālruni 29157870 vai e-pastu edgars.miglans@dnd.lv.

Kultūras cienītāji varēs izbaudīt svētku lielkoncertu, kurā savas programmas prezentēs pagasti, Šarkovščinas vācu kultūras un tautas mākslas centra trio “Вдохновение” no Baltkrievijas, tautas deju ansamblis “Līksme”, folkloras kopa “Dyrbyni”, kā arī svētku īpašā viešņa – Olga Rajecka.

Pasākumu rīko: Daugavpils novada dome.

Mūsu sadarbības partneri: Daugavpils pilsētas dome, Daugavpils Universitāte, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs.

Informatīvie partneri: SOLO, Dautkom, Latgales reģionālā televīzija, Latgales Laiks, Alise plus, Latgales radio, Divu krastu radio, Latvijas Radio, Tabloid.

Uz tikšanos Daugavpils novada dienās 2016!

PROGRAMMA

  1. septembrī pie Daugavpils novada domes ēkas (Rīgas iela 2, Daugavpilī)


10.00 ATKLĀŠANA

10.15 LAUCESAS, SALIENAS, SKRUDALIENAS, TABORES, VECSALIENAS pagastu kultūras programma

12.00 Šarkovčinas vācu kultūras un tautas mākslas centra trio “Вдохновение”
(Baltkrievija)

12.20 OLGAS RAJECKAS koncerts

13.10 Tautas deju ansambļa “Līksme”, folkloras kopas “Dyrbyni” koncerts

13.45 NOSLĒGUMS

 

10.00-14.00 RAŽOTĀJU UN AMATNIEKU GADATIRGUS

Daugavpils novada muzeju, skolēnu un jauniešu organizāciju radošās darbnīcas
Fotoizstāde “Laucesas, Salienas, Skrudalienas, Tabores un Vecsalienas pagasti tuvplānā”
Latgales Zoodārza ekspozīcija “Eiropas retie abinieki un rāpuļi Daugavpils novadā”
Daugavpils Universitātes radošā darbnīca “Dabas laboratorija”
11.30-13.00 LAUKU GARDUMU IELA

Iegādājoties preces no Daugavpils novada tirgotāja ne mazāk kā 3 eiro vērtībā, saņemsiet vienu talonu “Lauku gardumu ielas” ēdienu degustācijai
SPORTA aktivitātes (Vienības laukumā)

9.30-10.00 Komandu reģistrācija strītbola sacensībām
10.30 – 14.00 Daugavpils novada  kausa izcīņa strītbolā vīriešu un sieviešu komandām
12.00 – 14.00 Sacensības svarbumbu celšanā
13.30 Basketbola soda metienu konkurss
Dambretes un šaha klubā (Raiņa ielā 69)

11.00-16.00 Daugavpils novada dienām veltīts šaha un dambretes turnīrs
14.30–16.00 Uzvarētāju apbalvošana (Vienības laukumā)

Informācija par novada dienu norisēm: www.novadadienas.lv