Daugavpils novada Līksnas pagasta kultūras nama amatierteātris „Maskas” ar pirmizrādi A. Bankas lugai “Sausā lapa” svin 35. gadu jubileju

Daugavpils novada Līksnas pagasta kultūras nama amatierteātris „Maskas” (režisors Māris Korsiets, mākslinieks Egils Viļumovs) ar pirmizrādi A. Bankas lugai “Sausā lapa” svin jubileju. Šogad Līksnas pagasta Amatierteātrim aprit 35 gadi, bet bērnu un jauniešu dramatiskais kolektīvs “Sprīdītis” pastāv jau piecus gadus, tāpēc komēdijas “Sausā lapa” pirmizrāde ir abu  kolektīvu jubilejas pasākuma “35 + 5” dāvana skatītājiem.

 Mūsdienīgām problēmām caurvīto, brīžam jautro, brīžam arī smeldzīgo lugu, kas liek aizdomāties par dzīvi, par līdzcilvēkiem, par sabiedrības attieksmi pret bezpajumtnieku, veiksmīgi izspēlēja Ainārs Orbidāns, Edgars Veliks, Sanita Pinupe, Dace Plociņa, Jānis Gadzāns, Anna Komarovska, Jānis Kudiņš, Liene Lukjaņenko un Sintija Giptere.—–

Amatierteātris „Maskas” darbojas jau no 1980. gada, ar mērķi saglabāt, attīstīt un pilnveidot amatierteātru darbības tradīciju.

Sākotnēji tika spēlēti nelieli skeči, atainojot tā laika padomju iekārtas dzīvi, propagandējot padomju ideoloģiju, un nosodot jebkādus demokrātijas, privātās vai personības kulta iedīgļus. Šos skečus labprāt izspēlēja aktīvākie jaunieši, tā papildinot un interesantāk veidojot svētku programmas vai koncertus. Mainoties laikiem un pastāvošajām iekārtām, ir mainījies arī izrāžu raksturs un tematika.

Šo gadu laikā, no sākotnēji iestudētajiem skečiņiem, amatierteātris ir pilnveidojies iestudējot dažāda žanra lugas. Režisori, Miervaldis Brodovs (no 1980 – 1989. gadam), Lilita Gadzāne (1989. – 2014. gadam) un Māris Korsiets (no 2014. gada), ir devuši lielu ieguldījuma amatierteātra attīstībā.

Viena no amatierteātra “Maskas” aktrisēm – Anna Komarovska, teātra darbībā piedalās jau no 1986. gada. Anna ir piedalījusies 29 izrādēs. Anna Komarovska, šo gadu laikā, ir arhivējusi visas teātra darbošanās liecības – lugas, programmas, afišas, fotogrāfijas, tādēļ viņa var pastāstīt katru teātra gaitu un notikumu.

Amatierteātris ir aktīvi piedalījies skatēs un saietos, kā arī, ar iestudētajām izrādēm, viesojušies dažādās Latvijas vietās – Maltā, Jēkabpilī, Nīcgalē, Dubnā un citur.

Amatierteātru skatē “Gada izrāde 2014” ir ieguvis pirmo pakāpi.

Gadu laikā, teātra spēlēšana ir nodota no paaudzes paaudzē. Gadiem ejot nav mainījies moto – sniegt gandarījumu skatītājam un ar smaidu paskatīties uz ikdienas problēmām.

Amatierteātris „Maskas”, sasniedzot augstus rezultātus amatierteātru skatēs, iestudējot izrādes un piedaloties pasākumos savā novadā un ārpus tā, pozitīvi veido Daugavpils novada un Līksnas pagasta tēlu Latvijā.

Atkārtota Amatierteātra “Maskas” izrāde A. Banka “Sausā lapa” notiks 23. jūnijā 20:00 Līksnas Muižas parkā.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Sanita Pinupe

Līksnas pagasta kultūras nama direktore