Līksnas pagasta lepnums – stipras ģimenes

 

Stipra ģimene – tā ir viena no svarīgākajām Līksnas pagasta vērtībām, kura mūsdienās ir jāsaglabā. Uzsverot šo vērtību, 10. maijā, Līksnas pagastā norisinājās, nu jau par tradīciju kļuvušie, pagasta svētki „Ģimeņu diena”. Svētkos, tika piedāvātas interesantas nodarbes visām vecuma grupām.

Jau no plkst.12:00 bērnus un viņu vecākus priecēja “Bērnu pilsētiņa”. Ikviens interesents, ar bitenieces Agneses Sitnikas palīdzību, varēja izliet vaska sveci un nogaršot bišu maizi. Līksnas pagasta aktīvo sieviešu apvienība “Saules taka” mācīja veidot draudzības rokassprādzes mezglošanas tehnikā, savukārt Vaboles vidusskolas mācību uzņēmuma dalībnieces ierādīja, kā filcējot izveidot skaistas rotas. Ikviena ģimene varēja izveidot un, ar Līksnas pagasta mājražotājas Regīnas Tenisas palīdzību, izcept cepumus “žagariņi”. Lielākiem pasākuma apmeklētājiem tika piedāvāts iepazīties un kokā izdedzināt kādu latviešu zīmi, tādā veidā papildināt Līksnas parkā jaunizveidoto “Latvju zīmju koku”. Tāpat ikviens savus spēkus varēja pierādīt loka šaušanā, ko piedāvāja amatnieks Varis Vilcāns.—–

Kamēr bērni priecājās „Bērnu pilsētiņā”, tikmēr vecāki steidzās apmeklēt amatnieku tirdziņu, kurā šoreiz savu produkciju piedāvāja vietējie – Daugavpils novada amatnieki. Savukārt, aktīvākie jaunieši tikās diskusijā „Soli pirms”, kurā tika diskutēts par to, kā padarīt Līksnas pagastu par labāko vietu pasaulē. Sportiskākās ģimenes piedalījās Jautrajā ģimeņu sporta stafetē. Kā arī, visas dienas garumā, varēja apskatīt līksnietes Līgas Vaideres fotoizstādi „Ar svētku sajūtu sirdī”.

Amatiermākslas kolektīvi „Padod stīgu”, „Daugaveņa” un „Elēģija” un ciemiņi – Līvānu novada Rožupes bērnu vokālais ansamblis un Daugavpils novada Kalkūnes pagasta sieviešu vokālais ansamblis „Pērles”, svētkus noslēdza un priecēja skatītājus ar dziesmām un dejām koncertā „Raibo pogu virtenē”.

Līksnas pagasts lepojas ar stiprām ģimenēm, šogad īpaši izceļot ģimenes, kuriem paliek apaļa laulības jubileja. Divas no ģimenēm piedalījās Daugavpils novada ģimeņu pasākumā „Savi ap mani gadus!”

Piecdesmit gadus kopdzīvē un zelta kāzu jubileju šogad svinēs Onskuļu ģimene.

1965. gada 9. oktobrī laulība reģistrēta Skrudalienas ciema padomē. Onskule Marija, visu mūžu strādājusi par grāmatvedi Daugavpilī Vispārējā Celtniecības Trestā un SIA „Latvijas dzelzceļš”. Onskuls Viktors strādāja par šoferi Mežrūpsaimniecībā. Bija izsūtīts 1949. gadā uz Sibīriju. Strādāja meža darbos. 1953.gadā atgriezās Latvijā. Ģimenē ir divi bērni: dēls Ēriks, 1966. gads, meita Vija – 1978. gads. Ir 3 mazbērni: Stefans- 23 gadi, Rolands- 16 gadi, Kristana- 4 gadi. Marijai patīk ceļot, kopā ar vīru apceļojuši visu bijušo Padomju Savienību. Patīk rokdarbi. Viktoram patīk sports, jaunībā nodarbojās ar boksu.

Kudiņu ģimenei šogad apritēja 30 gadu kāzu jubileja.1985. gada 12. janvārī Līksnas ciema padomē oficiāli kopdzīvi noformēja Kudiņu ģimene. Aivars Kudiņš, strādāja kolhozā „Līksna” par elektriķi, kā arī Līksnas pagasta pārvaldē par komunālā dienesta vadītāju. Pašlaik saimnieko savā zemnieku saimniecībā „Mantinieki”, kurā ir 60 slaucamas govis. Sieva Olga Kudiņa, strādāja  kolhozā „Līksna” par pavāri. Tagad abi ar Aivaru strādā savā saimniecībā. Ģimenē divi bērni: Meita Olita, dzimusi 1985. gadā un dēls Jānis, dzimis 1988. gadā. Ir divi mazbērni Rolands un Laura. Aivaram patīk lasīt, kā arī viņš ir liels hokeja fans. Skatās spēles gan klātienē, gan pa televizoru. Olgas vaļasprieks sakrīt ar profesiju- patīk gatavot ēst, rada īstus kulinārijas šedevrus. Viņai sanāk visgaršīgākās māju desas, belaši, bulciņas, tortes un pīrādziņi. Viss mutē kūst. Ap mājām zied krāšņas puķes no agra pavasara līdz vēl  am rudenim.