METEŅDIENA LĪKSNĀ AIZVADĪTA SPORTISKĀ GARĀ

Februāra mēnesī novada iedzīvotāju iecienītas ir Meteņdienas svinēšanas tradīcijas. Meteņi jeb metenis ir seni latviešu pavasara gaidīšanas svētki, kas beidzās Pelnu dienā, kurai sekoja lielais gavēnis. Citur Eiropā un Amerikā šie svētki sakrīt ar karnevālu laiku un tiek dēvēti par “trekno otrdienu” vai “pankūku dienu”. Protams, bez ķekatniekiem un gardām pankūkām neiztiek arī latviešu Meteņi. Līksnas pagastā Meteņu svinēšanas tradīcijas aizsāktas jau vairāk kā pirms 10 gadiem, un katru gadu tās ir bijušas piepildītas ar dažādām izdarībām.

Sanita Pinupe: „Protams, citus gadus ir bijis vairāk sniega. Notika vizināšanās ar ragavām no kalna, pikošanās, slēpošana, sniegavīra velšana. Ziema beidzas, un kaut kā ir pavasari tomēr jāsagaida. Bet vairāk mums ir sportiska Meteņdiena. Katru gadu mielojamies ar pankūkām, kuras sarūpē aktīvo sieviešu apvienības „Saules taka” dalībnieces. Kādreiz tika dedzināta salmu lelle, ugunskurs, kad ir bijis aukstāks laiks, bet šogad mūs saulīte silda.”—–

Meteņu dienai ir jautrs raksturs.  Šos svētkus visi gaida ar prieku, jo ziema iet uz beigām un tuvojas pavasaris.  Arī cilvēku domas pārslēdzas uz pavasara darbiem.  Dienas kļuvušas gaišākas un saulainākas.  Jo sevišķi  priecīgi par Meteņa atnākšanu ir bērni. 

Šogad Meteņi Līksnā bija gana sportiski, jo komandas sacentās savā starpā veiklības stafetē. Galvenie tiesneši bija šo aktivitāšu rīkotāji. Kaķa un peles lomās iejutās Aldis Rokjāns un Sanita Pinupe: „Meteņi Līksnā šogad ir ļoti aktīvi. Astoņas komandas pierādīja savus spēkus, labākie no labākajiem tika apbalvoti. Aizdzinām prom to ziemu! Pavasaris ir jau jūtams gaisā.” 

Veiklākie un ātrākie bija komandas „Kariess”, „Konfektes” un „Īstie vīri”, kas ieguva pirmās trīs godalgotās vietas. 

Uzvarētāju komanda „Kariess” (Iveta, Edgars, Arta un Biruta): „Esam pirmie! Mums ir tāds prieks! Izrādās, ka esam vissportiskākie. Atmosfēra šodien bija ļoti sirsnīga un saviļņojoša, neskatoties uz konkurenci. Un pankūkas ir superīgas! Kārtējos reizi biedrība „Saules taka” parādīja, cik viņas ir labas saimnieces.”

Meteņi Līksnā noslēdzās ar laimes konfekšu mešanu un ķeršanu, kā arī visu meteņbērnu kopīgo fotomirkli. 

Video un fotogaleriju var apskatīt: http://www.daugavpilsnovads.lv/kultura/metendiena-liksna-aizvadita-sportiska-gara

Daugavpils novada domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Olga Smane