Līksnas pagasta svētki “Es mīlu Līksnu”

Krāšņi aizvadīti Līksnas pagasta svētki “Es mīlu Līksnu”!

Saulains laiks, ļaužu čalas, pasākumi un aktivitātes piecu dienu garumā – tā īsumā var raksturot Līksnas pagasta svētkus, kuri norisinājās no 4. līdz 8. jūlijam.

Svētku nedēļa tika atklāta ar Līgas Vaideres fotoizstādi “Līksna no putna lidojuma”. Izstādē ir redzamas 12 fotogrāfijas, kuras tapušas lidojot ar gaisa balonu virs Līksnas pagasta. Fotogrāfijas vēl būs iespējams apskatīt līdz pat vasaras beigām Līksnas pagasta kultūras namā.

  1. jūlijā Līksnas Muižas Kapelā ikviens varēja noraudzīties uz Marijas Vingres čaklo roku darinājumiem – 31 tautisko jostu. Pēc izstādes atklāšanas pasākuma, ģimenes tika aicinātas uz galda spēļu pēcpusdienu Līksnas bibliotēkas terasē, kur tās kopā varēja izspēlēt dažādas galda spēles.

No 6. līdz 8. jūlijam pagasta viesiem bija iespēja doties interaktīvi izzinošā ekskursijā “Krustu šķērsu pa Līksnas pagastu”. Līksnas pagasta kartē tika atzīmēts īpašs maršruts ar 9 pagastā atrodamiem, svarīgiem arhitektūras, ar vēsturi apvīto vietu objektiem. Katrā vietā bija atrodams QR kods, to noskenējot ar mobilo telefonu, varēja tuvāk iepazīties ar konkrētas vietas vēsturi. Priecājamies, ka ekskursijas maršruts bija diezgan aktīvi apmeklēts.

  1. jūlija pēcpusdienā pie Līksnas pagasta kultūras nama tika veidota īpaša dzīvo ziedu instalācija – tika izveidots košs vārds “LĪKSNA”. Ziedu instalācijas izveidē piedalījās un ar saviem ziediem no dārza dalījās: Anastasija Ozola, Anita Ozola, Iveta Žilvinska, Elvīra Vorošena, Regīna Rokjāne, Veronika Sergejeviča, Marija Vingre, Valentīna Korsiete un Silvija Pusķeire. Visas dienas garumā jauniešiem bija iespēja doties meklēt dārgumu lādi Līksnas Muižas parkā caur īpašu kvesta spēli, kuru bija sagatavojušas jaunatnes lietu speciālistes Zane Ozola un Līga Vaidere.
  2. jūlijā jau no plkst. 16.00 daudzveidīgas izklaides tika piedāvātas visu vecumu apmeklētājiem. Ģimenes ar bērniem tika aicinātas piedalīties dažādās izklaidējošās aktivitātēs visai ģimenei, kā arī izlēkāties piepūšamajās atrakcijās. Līksnas Muižas Kapelā sieviešu apvienības “Saules taka” dalībnieces aicināja piedalīties radošajās darbnīcās, kā arī apskatīt Marijas Vingres izstādi.

Dienas koncertā “Es esmu mazais līksniets” ar saviem priekšnesumiem skatītājus priecēja Līksnas pagasta kultūras nama bērnu vokālais ansamblis(vadītāja Diāna Laizāne), Vaboles vidusskolas 1.-4. kl. un 5.-7. kl. deju kolektīvi “Kukainīši”(vadītāja Ināra Podniece), cirka un deju studija “Vivat”(vadītāja Katrīna Paukšta), Subates kultūras nama līnijdeju grupa “RitmusS”(vadītāja Sandra Špura). Koncerta laikā tika cildinātas 15 Līksnas pagastā dzīvojošas ģimenes, kurās aug bērni līdz 18 gadu vecumam.

Svētku noslēguma koncertā “Es mīlu Līksnu” piedalījās Līksnas pagasta kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis “Elēģija”(vadītāja Diāna Laizāne) un vidējās paaudzes deju kolektīvs “Daugaveņa”(vadītāja Kristīne Vasiļevska), kā arī Kalupes pagasta deju kolektīvs “Leičupe”(vadītāja Sanita Grigorjeva) un Augšdaugavas novada kultūras centra “Vārpa” vokālais ansamblis “Stage On”(vadītāja Tatjana Vucāne). Koncerta sākumā tika godināti 35 Līksnas pagasta uzņēmēji un zemnieki, kuri ir iesaistījušies un ieguldījuši savu darbu Līksnas pagasta attīstībā. Visus klātesošos svētku pasākuma apmeklētājus apsveica Augšdaugavas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Vitālijs Aizbalts. Koncertu izskaņā tā apmeklētāji tika aicināti piedalīties konkursā “Kūka Līksnā”. Vērtēšanā piedalījās 8 kūkas, kuras ar mīlestību bija cepušas Vanda Karpenko, Evita Rasmane, Marta Kucina, Margarita Žuka, Anna Šinkarenko un Elza Korsiete. Pēc skatītāju balsojuma par skaistāko un garšīgāko kūku tika atzīta Martas Kucinas ceptā kūka.

Svētku turpinājumā ar skanīgām dziesmām skatītājus priecēja grupa “Baltie lāči” un mūzikas ritmos danci grieza visu paaudžu ballētāji. Tiem, kas vēlējās no dejām atvilkt elpu, varēja doties pastaigā pa izgaismoto Līksnas Muižas parku.

Pēc svētkiem Līksnas pagasta pārvaldes vadītāja Biruta Ozoliņa, ar īpaši sarūpētām dāvanām devās apciemot 12 seniorus, kuri ir sasnieguši 90 gadu vecumu. Seniori bija aizkustināti un pateicīgi par negaidīto apciemojumu.

Vairāki simti apmeklētāju, priecīgi izsaucieni, pacilāts noskaņojums un smaidi cilvēku sejās – tā ir balva par paveikto svētku rīkotājiem un organizatoriem. Pateicamies ikvienam svētku pasākumu apmeklētājam, visai radošajai komandai, īpaši Līksnas pagasta pārvaldes darbiniekiem.

Tiekamies citos brīnišķīgos pasākumos Līksnā!

 

Informāciju sagatavoja

Līksnas pagasta kultūras nama

Direktore S.Giptere

 

Foto Zane Ozola

 

Fotogrāfijas lejuplādēt šeit:

https://failiem.lv/u/75p7xnbxq