Pēc Latgales sajūtām brauc uz festivālu “Muzykys Skrytuļs”!

Daugavpils novada Līksnā no 2018. gada 14. līdz 15.jūlijam jau septīto reizi notiks latgaliešu mūzikas festivāls “Muzykys Skrytuļs”, pulcinot mūziķus, kuri dažādos žanros rada dziesmas latgaliski. Šogad festivāls norisināsies divas dienas, kopā notiks četri koncerti.

Festivāls sestdien plkst. 14:00 sāksies ar akustisko koncertu mākslinieču apvienības “VIVA” darbu izstādē. Jaunās latgaliešu grupas varēs dzirdēt dienas koncertā,  jau no plkst.15:15, kurā uzstāsies: Ceidari, Ivars Štubis (Austrālija), Dainis Adijāns, Brigita un grupa „AKVARELIS”, STAGE ON, Poetry Hunters (Lietuva), Nagaidama Prīca, Eguceic, VPDK „Daugaveņa”.

Festivāla laikā, ar atsevišķu koncertu, plkst.18:00, notiks postfolkloras grupas “Rikši” jaunā CD albuma prezentācijas koncerts. Savukārt visa vakara un nakts garumā, no plkst. 19.00, uzstāsies Jānis Aišpurs no “The Sound Poets”, Kārlis Kazāks, grupas: Latgalīšu reps, Bez PVN, Dabasu Durovys, Sovvaļnīks, Fenikss, Metrs, Ausmeņa Records, Symbolic, Trikmiņs, Trešīs Ņūtona Lykums, Gandreiž 10nīkā, Unknown Artist, Delight, Piparmētra un Žvūrzdyni.

Paralēli koncertiem būs iespēja baudīt dažādas aktivitātes visai ģimenei – varēs apskatīt gleznotāju apvienības “VIVA” darbu izstādi un vērot kā mākslinieki darbojas plenērā “Muokslys Skrytuļs”, darbosies bērnu pilsētiņa, kas piedāvās gan radošas, gan izklaidējošas aktivitātes maziem un lieliem bērniem; norisināsies tirdziņš, kur varēs ne vien garšīgi paēst, bet arī iegādāties kādu amatnieku darinājumu vai suvenīrus ar festivāla simboliku; būs iespēja ļauties vēstures pieskārienam un apskatīt skaisto Līksnas Muižas parku un Līksnas Vissvētās Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcu; kā arī vienkārši baudīt skaisto Līksnas dabu, latgaliešu valodu un viesmīlību Daugavpils novadā.

Svētdien, festivāla noslēgumā plkst. 10.30, Līksnas Vissvētās Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcā norisināsies garīgās mūzikas koncerts, kurā īpašu uzmanību pievēršot tradicionālajiem garīgajiem dziedājumiem un Latgales komponistu skaņdarbiem. Koncertā piedalīsies Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas audzēknes Kate Slišāne (klarnete) un Alise Sīmane (ērģeles), Daugavpils Universitātes Mūzikas un Mākslu fakultātes asociētas profesores Ilonas Bageles vokālās klases studentes Diāna Laizāne un Megija Krista Strautmane, Vaboles pagasta etnogrāfiskais ansamblis “Vabalis”, Rēzeknes Jēzus Sirds katedrāles koris “Adoramus” un Līksnas Vissvētās Jēzus Sirds Romas katoļu draudzes koris “Deo Gratias”.

Latgaliešu “Muzykys Skrytuļs‟ rīkošana tika aizsākta 2005.gadā ar mērķi popularizēt latgalisko identitāti un sekmēt jaunu dziesmu radīšanu latgaliski. Festivālā ieeja apmeklētājiem ir bez maksas.

Festivālu tradicionāli rīko Līksnas pagasta pārvalde sadarbībā ar Daugavpils novada domi. Festivāls tiek realizēts ar Latgales Reģiona attīstības aģentūras, Valsts kultūrkapitāla fonda, AS “Latvijas valsts meži” un Daugavpils novada domes finansiālu atbalstu.

Jaunās latgaliešu mūzikas festivāla “Muzykys Skrytuļs” tirdzniecības noteikumi   

Iesniegums

Apliecinajums